Megszépült a fenékpusztai madármentő állomás
Két fiatal, vállalkozó szellemű festőművésznek köszönhetően a Fenékpuszta Madárgyűrűző és Madármentő Állomás épületére rá sem lehet ismerni. Horváth Csongor Gergő és Őri Kristóf a régióban egyedülálló street art dekorációt készített, amely felhívja a figyelmet a madár- és környezetvédelemre.
Horváth Csongor Gergő képzőművész a Sokszínű Vidék megkeresésére elmondta, ő leginkább a festészeten belül papíron, vásznon dolgozik, főként akvarellel készít figuratív és portréképeket, valamint két éve beltéri faldekorációkat is, de a kültéri falfestésben is régóta szerette volna magát kipróbálni.

„Kisebb kül- és beltéri dekorációkat Kristóffal mindketten készítettünk már, így jött a közös kültéri falfestés gondolata. Hosszas falfelület-keresés után először a Fenékpusztai Madárgyűrűző és Madármentő Állomás és a MÁV munkatársai voltak nyitottak az elképzelésünkre” – nyilatkozta Csongor, aki a budapesti Magyar Képzőművészeti Egyetemen szerezte diplomáját 2006-ban. Mivel az objektum erős felújításra szorult, az egész projekt az ötlettől a kivitelezésig mintegy két és fél hónapot vett igénybe, az épület falainak alapozását és az augusztusi kánikulát is beleszámítva.

Az állomás felületein mindkét művésznek vannak egyéni alkotásai: Kristófé a barkós- és a függőcinege, Csongoré pedig a jégmadár. Közös alkotásuk az épület hat oszlopára komponált hatalmas rétisasfej.
A fiatalok bíznak benne, hogy a jó példával sikerül lehetőséget nyitni további hasonló művek létrehozására is. Céljuk a street art műfaján belül és a festészetben való fejlődés, valamint az igényes művek létrehozása, hogy az emberek is nyitottabbak legyenek az ilyen jellegű kezdeményezések felé, és a falfestészetben a szépséget keressék.
„Pozitívabb, barátságosabb környezetet szeretnénk teremteni általa, és fontosnak tartjuk, hogy minél magasabb színvonalú alkotások kerülhessenek ki a közösségi térbe.”
Az MME logóját Őri Kristóf és Varga Júlia festették fel az épületre.