Nem minden fenntartható, ami annak szeretne látszani
Szerencsére a divatban is egyre elterjedtebb a fenntarthatóság, azonban ha a hangzatos hívószavak mögé nézünk, gyakran kiderül: számos alapanyag van, amely közel sem olyan környezetbarát, amilyennek elsőre tűnik.
Van bőr a ...
Az állatok sorsát szívükön viselők találkozhattak már az ökobőr és a vegán bőr kifejezésekkel: az esetek többségében sajnos műbőrről van szó. A műbőr szintetikus anyag, amely kőolajszármazékokból készül, így valójában minden, csak nem környezetbarát, és nagyon jelentős az ökológiai lábnyoma – hívja fel a figyelmet a Marie Claire.

mégsem ász az ananász?
Egyre többféle (növényi) alternatívából készítenek egyfajta bőrre hasonlító anyagot: ezek egyike például az „ananászbőr”. Ezek egyrészt dicséretes újítások és izgalmas újdonságok, másrészt azonban fontos tudnunk, hogy maga az újrahasznosítás nem mindig a legfenntarthatóbb opció. A folyamat viszonylag energiaigényes, ráadásul sok vegyszer alkalmazásával is járhat.

a kisebbik rossz
Egyre többször jelenik meg a divatvilágban a pamut fenntartható(bb) alternatívájaként a bambusz, amely ugyan valóban gyorsabban nő, mint a gyapot, és kevesebb vegyszert is igényel, a feldolgozása azonban cseppet sem környezetbarát. A bambusz erős, szilárd rostokkal bíró növény.
Ezeknek a rostoknak a megpuhításához jóval több vegyi anyagra van szükség, míg olyan lágyságú fonalat tudnak előállítani belőle, amiből már akár zokni, harisnya vagy póló készülhet.
