Dizájner madáretetők gondos kezekből
A MAACRAFT műhelyében magas minőségű, környezetbarát tárgyakat és delikátesz termékeket készítenek, miközben értelmi sérült felnőttek ismerhetik meg a munka világát, örömét.
Szalkai Dániel a MAACRAFT segítő dizájn megálmodója és fő motorja. A szociális vállalkozás 2012-ben indult el a Miskolci Autista Alapítvány alkotóműhelyeként, segítő céllal: autistákat és egyéb sérülteket foglalkoztat a műhely – derül ki Dubóczky Krisztina riportjából.
Az autizmus a szociális, kommunikációs-kognitív készségek minőségi fejlődési zavara, amely egész életen át tartó fogyatékos állapotot eredményezhet.
A kertgondozás, a kézműves technikák elsajátítása segít abban, hogy a műhelyben foglalkoztatott fiatalok kognitív és manuális képességei fejlődjenek.
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME) bútortervezőként végzett Szalkai Dánielnek fontos szempont volt az is, hogy a műhelyből kikerülő tárgyak környezetbarát alapanyagokból (háncsból, fából, festett raffiából) és technikákkal készüljenek.
A fenntarthatóság jegyében, a Magyar Madártani Egyesülettel „szövetkezve” született meg az idei év új terméke is. A mézeskalács kekszet és herbateát tartalmazó ajándékcsomag doboza valójában egy madáretető: íme, a tökéletes karácsonyi ajándék. A vidám kis házikók megjelenésüket és anyagaikat tekintve is harmóniában állnak a természettel.

A csomagban lévő lévő herbatea is a műhelyben készül: egy 63 m³-es, nagyon buja fűszerkertben termesztik a gyógynövényeket, fűszernövényeket. A fűszerszárító szekrényben megszárítják a növényeket, majd válogatják, kézzel morzsolják, papírtasakokba, üvegekbe töltik a fiatalok, majd a műhely webshopjában értékesítik.