Túrára fel!
Összesen csaknem 1000 kilométer hosszú tanösvényhálózat várja Magyarország nemzeti parkjaiban a kirándulni vágyókat, akik országszerte 194 tanösvényen barangolhatnak a természetben. A túraútvonalak majdnem mindegyike védett természeti területen vezet keresztül, és egyedülálló élményt kínál.
„A Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság területén 15, applikációval is bejárható túraútvonal található.
A koronavírus-járvány talán még inkább ráirányította a figyelmet arra, hogy a minket körülvevő környezet milyen hatalmas érték és egyre szívesebben járunk be egy-egy természeti területet, ráadásul az applikáció segítségével ezt még könnyebben megtehetjük
– idézi az agrártárca közleménye Szentkirályi Alexandra kormányszóvivőt, aki a budaörsi Gubóvirág tanösvényt kereste fel Balczó Bertalannal, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkárával.

A nemzetipark-igazgatóságok több mint 100 ezer hektáron valósítanak meg élőhelyfejlesztést célzó beruházásokat. Az is fontos, hogy ezeket az értékeket megismerje a nagyközönség, ezért 2014 óta 16 milliárd forintot fordított az agrártárca ökoturisztikai beruházásokra, melynek köszönhetően
a látogató- és bemutatóhelyekhez kapcsolódóan tanösvények létesülnek és újulnak meg országszerte.

Fotó: MTI/Sóki Tamás
Magyarországon a tanösvények többsége térítésmentesen, szabadon látogatható; az állomásokat jelző táblák és papíralapú kiadványok mellett számos esetben már mobilapplikációk segítségével is bejárhatók az útvonalak.

Fotó: MTI/Varga György
A tanösvényhálózatnak köszönhetően az érdeklődők megismerhetik Magyarország természeti kincseit, például a sziklagyepek növény- és állatvilágának életét, a szikes pusztákat, a tavakat, az ártéri területeket, a mocsarak madár- és növényvilágát, a bazaltorgonákat és a dolomitokat, miközben számos helyen egyedülálló panorámában lehet részük.