Műanyagból meséli el, mit művelünk a természettel
A Londonban élő Sandie M Sutton szobrász újrahasznosított és újraértelmezett műanyag tárgyak felhasználásával idézi meg azokat az élőlényeket, amelyek az ember természetátalakító tevékenysége, részben a mindent elborító plasztikszemét miatt sodródtak a kihalás szélére.
Művei legfeljebb témájukban sötétek: a vidám színek, a játékos formák kifejezik Sandie szándékát, aki nem a pusztuló környezet és elveszőben lévő élővilág miatti kétségbeesésbe szeretne hajszolni.
Szerinte nem a lehetséges veszteségek oldaláról kellene tekintenünk a helyzetre, amibe hoztuk magunkat – arra kéne összpontosítanunk, milyen lenne az az élettől nyüzsgő bolygó, ahol élni szeretnénk.
Ebből a képből meríthetünk energiát a környezettel összhangban álló lépések meghozatalára, hogy a természet a jövőben ne a magunk számára kialakított keretek között vergődve küzdjön a fennmaradásért.

Kicsiben ezért a szemléletváltásért dolgozik ő is, amikor közösségi workshopokon, fesztiválokon gyerekekkel és felnőttekkel elkészíti a mesterséges és a természetes világ különös szintéziséből építkező alkotásait.


(a kevésbé ismert beporzók népszerűsítéséért) Fotó: sandiemsutton.com
