Indonéziában a hagyomány és a természet megőrzése kéz a kézben jár
A számtalan környezeti kihvással küzdő országban tudósok és előadók fogtak össze, hogy az árnyjáték több száz éves eszközével meséljenek a tengeri élővilágot fenyegető veszélyekről és egyúttal egy különleges tradíciót is életben tartsanak.
A wayang kulit, amely bábokkal létrehozott árnyjátékot jelent, eredetileg Java és Bali vallási rítusait kísérte. Az ember és a természet közti kapcsolat ábrázolása sosem volt idegen a műfatól, az elmúlt évtizedekben pedig a turizmus környezeti ártalmainak felerősödésével az élővilág pusztulása, a klímaváltozás és a vizek elszennyeződése egyre gyakrabban szövődött bele a bábokkal illusztrált elbeszélésekbe.
A klímaváltozás és a felelőtlen környezetgazdálkodás következményeit is súlyosan megszenvedő országban azonban kiugróan magas az éghajlattal kapcsolatos kihvások iránt érzéketlen vagy egyenesen szkeptikus tömegek aránya, ezért a páratlan tengeri élővilág megóvásáért küzdő Coral Triangle Center úgy döntött,
létrehoz egy előadást, amely közvetlenül szól a korallokat fenyegető veszélyekről – a műanyagszennyezéstől a tengerek felmelegedésén át a dinamittal történő halászatig.
Az elmúlt években az erre a célra készült bábok számos tengerparti közösség és oktatási intézmény közönségét varázsolták már el, és tették érzékenyebbé az indonéz szigetvilágot súlytó környezeti problémák iránt, és járultak hozzá egy ezeréves tradíció fennmaradásához.