Hogy megmaradjon az élet – Egy különleges beszámoló
Pierre Rabhi, a könyv szerzője a kortárs ökológiai gondolkodás egyik legnagyszerűbb alakja. Mezőgazdász, filozófus, író. Több mint harminc éve annak szenteli az életét, hogy erősítse az ember és a természet kapcsolatának harmóniáját. Alapítványai és saját kétkezi munkája révén tízezrek életét változtatta meg Afrikától Indiáig.
1974 táján különös csapás híre rázta meg a nyugati világot. Egész erdők pusztultak el állva. A végtelenségig repedezett földön agonizáló állatok és tetemek hevertek szerteszét, legyőzve. Az emberek pedig csöndben, fájdalomban, kétségbeesetten, mintha kővé dermedtek volna valami végzetes félreértés miatt, egyenként billentek át a semmibe, nyomot sem hagyva maguk után.
Pierre Rabhi Burkina Fasóban, a Száhel-övezet déli részén vágott bele a sivatag visszahódításába. Évtizedes munkájáról szól ez az egyszerre kalandos és lírai életregény.
A szerző élete önmagában lenyűgöző. Moszlim családban született, huszonévesen Assisi Szent Ferencet választotta példaképül, majd minden vallástól elfordulva egy olyan aktív életbölcselethez fordult, amelynek középpontjában a természet és a föld szeretete és a ,,boldog mértékletesség” áll.
Mint Yehudi Menuhin írja róla: „Ez az egyszerű életszentségű, tisztán és világosan gondolkodó ember, akinek költői szépségű nyelvezete izzó szenvedélyről tanúskodik, saját verítékével termékenyítette meg a meddő földeket.”
- Kiadó: L' Harmattan
- Oldalszám: 232
- Megjelenés éve: 2014