Napfogyatkozás közben készített képeket a Földről a Hold körül keringő kínai műhold (képgaléria)
A szerdai napfogyatkozás közben készített képet a Földről a Hold körül keringő kínai Lungcsiang-2 nevű mikroműhold. Cikkünkben további, korábban készült szép és érdekes képek is láthatók a Hold felől a Földről.
A Harbin Műszaki Intézet által megalkotott, 47 kilogramm súlyú eszközt 2018. május 21-én küldték fel az űrbe a Csüecsiao kommunikációs műholddal együtt. A mikroműholdon egy 20 grammos minikamera készít rövid időközönként képeket. Automata expozícióval működik, a kamera látómezejének minden esetben a Hold egy meghatározott területét kell érzékelnie ahhoz, hogy az exponáljon.
A teljes napfogyatkozáskor a műhold éppen a Hold távolabbi oldala felett repült, így azelőtt és azután, hogy a Hold kitakarta a Földet, megfelelők voltak a körülmények ahhoz, hogy a kamera képet készítsen a Földről, melyen látható, amint a bolygóra rávetül a Hold árnyéka. A sötét területekről teljes napfogyatkozás, a szürkés területekről részleges napfogyatkozás volt megfigyelhető.

Fotó: planetary.org/Harbin Institute of Technology, MingChuan Wei
A mikroműhold négy felvételt készített, melyeket még szerdán visszaküldött a Földre. A Lungcsiang-2 missziója július végén ér véget. Ezután a mikroműhold irányítottan a Holdnak csapódik, nehogy űrszemét legyen belőle.

Fotó: China Space Agency