Ember, ez a te sarad, zengi tucatnyi húrján a sarod
Soumik Datta Londonban élő zenész, zeneszerző tradicionális indiai hangszerén, a sarodon, de a jelen lüktetésével beszél a 21. század emberének természetpusztításáról.
Datta hisz abban, hogy a zenének hatnia kell a társadalomra, hogy lehetséges olyan zenét létrehozni, amely úgy szórakoztat és lelkesít, hogy egyben üzenetet is hordoz.
Ebben a szellemben született meg 2019-es, Jangal című albuma, amely az ausztrál és az amazóniai erdőtüzek hatására íródott. Az erdők pusztulásának – pusztításának – tragédiája mellett a zenében a természet erejével kapcsolatos bizakodás is megjelenik.
A Jangal lassan hömpölygő dallama a művész saját bevallása szerint az eső után újjáéledő vadon képéből táplálkozott.
A Jangal klipjének helyszíne – az indiai tigrispopuláció egyik legfontosabb élőhelye, Sunderban – már előrevetítette a következő dal témáját, amit Datta az idei Föld napjára adott ki. Bengáli származású művészként kézenfekvő választás volt számára a tigris mint a természet erejének és szépségének szimbóluma. A Tiger, tiger zaklatottabb, gyors tempójú ütemei az életükért küzdő erdei vadak zaklatott vágtáját idézik meg.