Az internet depresszióssá tesz
700 ezren szenvednek depresszióban Magyarországon, akiknek nemcsak betegségükkel, hanem az arra aggatott társadalmi stigmával is meg kell küzdeniük.
Manapság – az internet, az influenszerek, netes botok és az álhírek korában – egyre gyakrabban támadhat az az érzésünk, hogy
kisebb hangsúly van azon, hogy milyen a világ valójában, és jóval nagyobb azon, hogy mi látszik belőle.
A noizz.hu arra hívja fel a figyelmet, hogy Magyarországon 700 ezren küzdenek csak depresszióval évente, s mivel a mentális betegségek még mindig stigmának számítanak, sokan titkolják is, hogy bennük szenvednek.
Amit kisebb-nagyobb, tényleges vagy önjelölt véleményvezérek, celebek megmutatnak magukból, az jó eséllyel sokkal izgalmasabbnak tűnik, mint a saját életünk. Őket nézve könnyű összezavarodni, és megkérdőjelezni saját értékeinket.

Könnyen unalmasnak láthatjuk az életet, amikor egy irodaház sterilitásában értesülünk arról, hogy Klein Dávid megint nekivág egy nagy hegyi túrának. Ebben a helyzetben érdemes tehát azzal foglalkozni, hogy
miképpen tudjuk megőrizni mentális egészségünket.
A portál a rossz hírek szerepét is kiemeli: az élővilág nehéz helyzetétől kezdve a klímaváltozásig sok vészjósló jellel találkozunk a sajtóban. Ha tehát nem a beteljesületlen vágyainkról olvasgatunk, akkor arról értesülünk, hogy hamarosan lakhatatlanná válik a Föld.