Építs okosan!
Kaposvár egyedülálló módon igyekszik megelőzni az illegális hulladéklerakók elterjedését: a duplájára, fél tonnáról egy tonnára emelték az évente egyszer, háztartásonként térítésmentesen leadható építési törmelék mennyiségét.
Építs okosan!
A városi hőszigethatás csökkentésének egyik leghatékonyabb módja a zöldtető, ami a káros anyagok, a szennyeződések, a por elnyelésével a települések mikroklímáját is jelentősen javítja, sőt az ökológiai hatása is igen jelentős.
Építs okosan!
A teljes energiafogyasztás 16 százalékát takaríthatná meg Magyarország, ha az összes meglévő, elavult energiafelhasználású lakó- és középületet korszerűsítenék – állapította meg az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) megbízásából készült tanulmány.
Építs okosan!
Sarah Wigglesworth építész munkájának hála a Stock Orchard Streeten található ház szén-dioxid-kibocsátása éves szinten hatvankét százalékkal csökkent, amivel a RIBA fenntarthatósági díját is kiérdemelte.
Építs okosan!
Az elemes bútorokat gyártó svéd óriáscégnek 60 napjába került, hogy összeállítson egy olyan, a modern energetikai és fenntarthatósági kritériumoknak is megfelelő házikót, amihez a vevőnek csak a kulcsot kell a zárban elfordítania, hogy beköltözhető otthonra lelhessen.
Építs okosan!
A zord jégmezőkön felbukkanó sejtelmes fényű hógömbök szinte mindenki fantáziáját megmozgatják. De hogyan készülnek és milyen tanúságokkal szolgálhatnak a jövő extrém időjárási körülményeinek kitett épületeket tervező, 21. századi építészeknek?
Építs okosan!
Ha lakást vagy házat vásárolunk akár újonnan, akár használtan, ma már kötelező az energetikai tanúsítvány ehhez is, akárcsak egy hűtőhöz vagy porszívóhoz. Az EE-től az AA++-ig terjedő skála alapján a legjobbakba sorolt ingatlant vásárolva akár azt is gondolhatjuk, hogy nagyon sokat tettünk a környezet védelméért – csakhogy az építéssel keletkezett kibocsátásról ez az érték semmit sem mond.
g7.hu
Építs okosan!
Világsztárokat megelőzve a legjobb ötbe került a ZDA – Zoboki Építésziroda terve a sencseni Nemzetközi Előadóművészeti Központ tervpályázatán.
Építs okosan!
A melegséget árasztó alapanyag igazán szemrevaló módon kap új esélyt a BLAF Architecten építészeti stúdió ívekben tobzódó téglaépületében.
Építs okosan!
Újabb ingyenes képzéssorozatot hirdet az Energiaklub. A kétalkalmas tréning olyan önkormányzati kollégáknak szól, akik részt vesznek a beruházások előkészítésében, a település-/városfejlesztésben, továbbá a beszerzések szakmai követelményeinek meghatározásában.
Építs okosan!
A környezetbarát otthon vagy éppen iroda rengeteg, a fenntarthatóság figyelembevételével meghozott döntésből épül fel: legyen szó az alapanyag-választásról, az energiatudatos tájolásról vagy éppen a vízhasználat optimalizálásáról.
Építs okosan!
Az egyes épületek esetében a fűtés-hűtéssel kapcsolatos kibocsátásokat – sőt minden működési kibocsátást – a ma rendelkezésre álló technológiákkal le tudunk csökkenteni nullára éves szinten. Ez gyakorlatilag mindenhol a világon elérhető realitás – hangsúlyozta az Azonnalinak adott interjúban Ürge-Vorsatz Diána klímakutató.
Építs okosan!
A környezetbarát építészet és életmód megteremtése ma már globális prioritásnak számít, és ez szerencsére esztétikusabb, élhetőbb, szebb megjelenésű városi közösségi és egyéni életfeltételeket is biztosít.
Építs okosan!
A világítási megoldások kidolgozásakor az irodaépületekben nemcsak az energiahatékonyságra, de az emberi szervezet igényeire is érdemes lenne odafigyelni. Biológiai óránk elhangolódását ugyanis a nem megfelelő beltéri megvilágítás is okozhatja.
Építs okosan!
A University of Sydney kutatói olyan cementet fejlesztettek ki, amely hamu, csiszolt üveg és gáz halmazállapotú szén-dioxid egyedülálló keverékéből készült.
Építs okosan!
A változás egyszerre állítja kihívás elé az építtetőket és kínál esélyt az olcsóbb, fenntarthatóbb üzemeltetésre. Egy családi ház felépítésének minden fázisában adódik lehetőség az energiatakarékos működtetés irányába terelni a megvalósítást, ám ha minden szempontból optimális eredményre törekszünk, már a koncepcióalkotásnál ebbe az irányba kell gondolkodni – hívja fel a figyelmet Horváth András, a Wienerberger tervező szakértője.
napi.hu
Építs okosan!
Az Európai Unió és benne Magyarország szigorú vállalásokat tett azért, hogy 2050-ben a közösség karbonsemleges legyen, csökkentse a légkör szén-dioxid-terhelését. A dekarbonizáció egyik „főszereplője” a hőszivattyú lehet, hiszen egységnyi villamos energiából több egységnyi, akár ötször-hétszer annyi hőenergiát képes előállítani azáltal, hogy megcsapolja, kiszivattyúzza a környezet hőjét.
Építs okosan!
Két francia építész, Garvin Goepel és Christian Baumgarten a D'artagnans stúdió versenyére tervezték izgalmas látványt nyújtó kabinjukat.
Építs okosan!
Növényekből felépülő homlokzat, természetes szellőzés, moduláris belső és rengeteg növény tesz a trópusi klímán is élhetővé és környezetbaráttá egy acélgyártással foglalkozó vietnami üzemet.
Építs okosan!
A Koichi Takada építészeti vállalat nemrégiben megosztotta a legújabb munkájukról készült képeket: annyi növény van a világ legzöldebb lakótornyában, hogy az ember azt sem tudja, hova kapja a fejét.