A Toyota megépíti a jövő városát
A Toyota a CES-en bejelentette, hogy Japánban megépítik a jövő városát. Woven City különlegessége, hogy az önvezető autók, az okosotthonok, a mesterséges intelligencia és más innovatív technológiák laboratóriuma is lesz. Az építkezések 2021-ben startolnak.
A tervezett város a Fuji hegy lábánál található gyár helyére épülne. A Woven City névre keresztelt város neve a cég korábbi tevékenységére, a szövőszékgyártásra utal.
A város energiaellátását hidrogén üzemanyagcellákkal tervezi megoldani a cég, és kezdetben 2000 teljes jogú lakos és kutató fogja lakni.
A város megtervezésével a Toyota a dán építész, Bjarke Ingels cégét bízta meg – ők tervezték a két World Trade Center épületet New Yorkban, illetve a Google irodáit a Szilícium-völgyben és Londonban.
A kezdeményezés nemcsak Akio Toyoda vezérigazgató ambícióit tükrözi, hanem a Toyota pénzügyi és politikai erőforrásait, különösképpen Japánban.
Több neves autógyártó vezetője is beszélt már arról, hogy a jövő városait úgy lehetne megtervezni, hogy csökkentsék az autók és az épületek klímaváltozást kiváltó károsanyag-kibocsátását, csökkentsék a forgalmi torlódásokat, és implementáljanak internetalapú technológiákat az emberek mindennapi életébe.
A Toyota terve, hogy egy futurisztikus közösséget hozzon létre a 71 hektáros területen, messze túlmutat a riválisok eddigi kezdeményezésein.
A márka nyitott a partneri kapcsolatokra olyan cégekkel, amelyek a várost gyakorlótérként kívánják használni.