Nem csak finom, egészséges is az ecetes torma (videóval)
A húsvéti sonka mellől nem hiányozhat a torma, de salátákat és köreteket is képes feldobni. Érdemes lenne gyakrabban fogyasztanunk, hiszen nem véletlenül tartják az életerő jelképének. A legjobb, ha magunk készítjük el – mindenféle adalékanyagok nélkül – házilag.
Húsvétkor leggyakrabban a boltban vásárolt ecetes tormát fogyasztjuk, amely roppant jól illik a főtt sonkához, a csülökhöz és a tojáshoz.
A csípőst növényt már Hippokratész is elismerte, betegei számára a torma fogyasztását gyógyszerként írta elő.
Jól tesszük, ha gyakran fogyasztjuk, mivel számos egészségmegőrző tulajdonsága van. A torma A-, B-, C-, E-vitamint tartalmaz, valamint jódot, kalciumot és mangánt.

Legjellegzetesebb tulajdonságát, az orrfacsaróan erős ízét és illatát a mustárolaj adja, amely a létező egyik legerősebb természetes antibiotikum.
A torma így az egyik legjobb antibakteriális hatású növény, ráadásul serkentőleg hat az emésztésre is.
Sok fogyókúrázó állítja, hogy a torma igen erős vizelethajtó hatása miatt centikben érhető eredményeket tudtak felmutatni a növénynek köszönhetően.
A konyhában amúgy remekül variálható étel, fontos azonban, hogy mindig frissen fogyasszuk, mert így lesz a legfinomabb. Mindig csak annyit reszeljünk le belőle, amennyit el is fogyasztunk. Igaz, a torma reszelését – úgy, mint a hagymánál – nem ússzuk meg könnyek nélkül, de megéri az áldozatot.
Aki mégis a bolti ecetes torma mellett dönt, az igyekezzen olyat választani, amely nem tobzódik a mesterséges adalékanyagokban.
A húsvéti ételeken túl a torma remekül illik a füstölt csülök mellé, a főtt és párolt marhához és disznóhoz, illetve a virsli vagy a debreceni kolbász mellé.