Az atom után a szénerőműveket is bezárják Németországban
A német kormány a fukusimai atomkatasztrófa után, biztonsági meggondolásokból döntött arról, hogy nem építenek új atomerőművet, és valamennyi működőt belátható időn belül leállítják. Most arról is döntés született, hogy a környezet védelme érdekében legkésőbb 2038-ig minden szénnel működő erőmű működését beszüntetik.
Változás a német energiaiparban
A környezetvédő szervezetek régi követelésére, az üvegházhatás csökkentése érdekében most a szénnel működő erőművek fokozatos leállításáról született döntés. Azok jelenleg a felhasznált energia csaknem 40 százalékát adják az országban.

2038-tól már egyik sem működik majd, de lehetséges, hogy már 2035-re megvalósul a terv. Azonban az biztos, hogy a következő 4 évben leállítják a 12 GW-nál nagyobb teljesítményű szénerőműveket. A Greenpeace környezetvédő szervezet mindenesetre elfogadhatatlanul távolinak minősítette a 2038-as határidőt.
Az ügyben szakbizottság döntött, amelyben az energiaipar, a tudomány, a környezetvédelem szakértői és szakszervezetek képviselői vettek részt. A bizottság abban is megállapodott, hogy kártérítést kapnak az energiaszolgáltatók csakúgy, mint a térségek, amelyekben leállítják a barnaszénbányászatot.
Az USA-ban nem fordul a kocka
Németországgal ellentétben a Trump-adminisztráció elengedi a széntüzelésű erőműveknek, hogy használják azt a füsttisztító megoldást, amelyet évtizedekig kötelezővé tettek számukra, és ami véget vetett az ónos esőzések sorozatának.