Hidrogéntechnológiák és innovációk – Tervek és lehetőségek Magyarországon
2021. július 7-én, szerdán konferenciát tartott Budapesten a Nemzeti Hidrogéntechnológiai Platform. Szó esett a hidrogéntechnológiák zöldátmenetben játszott szerepéről, a tudományos infrastruktúra és a kutatás fejlesztéséről, valamint a szén-dioxid-leválasztással elállított hidrogénről.
A hidrogéntechnológiák hozzájárulhatnak a karbonsemleges gazdaság kiépítéséhez, Magyarországnak ezért ki kell használnia a bennük rejlő lehetőségeket – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára a Nemzeti Hidrogéntechnológiai Platform szerdai konferenciáján.
Bódis József a zöldátmenet legfontosabb eszközének tartja a hidrogéngazdaságot – írja az MTI beszámolója alapján a makronom.mandiner.hu. A megújuló tudományos infrastruktúra az alapkutatásoktól kezdve a termékfejlesztésig lehetővé teszi, hogy magyar hidrogéninnovációk szülessenek – mondta az államtitkár, aki jelentős haladásnak nevezte, hogy Magyarország május óta már hidrogénstratégiával is rendelkezik.

A rendezvény felszólalói szerint a hidrogén sok területen, iparban és a közlekedésben is alkalmazható nyersanyag. Hanula Barna, a Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Kar dékánja álláspontja az, hogy jobban meg kell fontolni, mi hajtsa az autókat, hiszen az áramtermelés is terheli a környezetet. A szakember szerint nagyobb szerep juthat a jövőben a hidrogén üzemanyagként való felhasználásának.
A Mol olajipari vegyi anyagok és technológiák vezetője, Goldfárth József
a szén-dioxid-leválasztással előállított hidrogént említette a hidrogéngazdálkodás egyik kulcsterületeként, mivel Magyarország egyik erőssége a szén-dioxid raktározása geológiai tárolókban, és annak felhasználása.