Feláldozni a természeti értékeket az egyre több energia megtermelése érdekében?
Hiába a lakosság és a civilek ellenállása, a németek nemcsak az atomerőműveiket szerelik le, hanem a szén- és gáztüzelésű erőműveiket is ki kell váltaniuk, mindez pedig lehetetlen a megújulók pörgetése nélkül. Ezért sok helyen lakott övezetek vagy természetvédelmi területek közelébe telepítik a szélerőműveket Németországban.
Az országban a Fukusima-1 atomerőmű 2011-ben történt katasztrófája után döntöttek úgy, hogy 2022-re leállítják az összes atomerőművüket. Ezt a közvélemény ma is nagyrészt támogatja.
Németország 2045-re egyúttal klímasemlegességet vállalt, ami miatt a szén- és gáztüzelésű erőműveiket is minél hamarabb ki kell váltaniuk.
A megújulók erőltetett felfuttatása azonban nem jár konfliktusok nélkül – erről szól a Deutsche Welle riportfilmje, amelyet a 24.hu hírportál adott közre.

A tüntetők soha nem a szélenergia ellen vannak, hanem az ellen, hogy a turbinákat éppen a számukra fontos, specifikus helyeken építsék fel, a szomszédjukban vagy egy természetvédelmi szempontból fontos területen.
Így aztán a beruházók egyre gyakrabban találkoznak azzal a problémával, hogy az önkormányzatok először elutasítják a szélerőműves fejlesztéseket – hogy aztán kicsivel később megváltoztassák a véleményüket.
Nincsen más sansza ugyanis az országnak, ha 2045-re valóban karbonmentesíteni akarja az ipart, az épületeket, a fűtést, a közlekedést és így tovább...
A Deutsche Welle filmje ide kattintva látható a 24.hu portálon.