Ez is érdekelhet...

Közlekedés
Bemutatkozott a Citroën ë-Berlingo

Közlekedés
Új stratégiával készül a Renault

Tudatos vásárlás
Dánia mutatja az utat a klímabarát élelmiszer-választáshoz

A vállalat friss célkitűzése értelmében 2040-re eléri a nettó zéró szén-dioxid-kibocsátást.
Február elsejéig jelentkezhetnek a vállalkozások a Zöld Nemzeti Bajnokok program 10 milliárd forintos keretösszegű pályázatára, amelynek célja az egyszer használatos és egyes egyéb műanyag termékek forgalomba hozatalának betiltásában közvetlenül érintett vállalkozások technológiaváltásának és kapacitásbővítésének támogatása – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium az MTI-vel.
Egy új javaslat szerint a svájci cégeknek 2021-től a klímavédelmet is figyelembe kellene venniük a pénzügyi beszámolójuknál.
Az elmúlt év drámai változást hozott a gazdaság és a vállalatok működésében, ami által egyszerűen kifizetődőbbé vált a vállalatoknak, ha fenntarthatóan működnek.
A trendeket meglovagoló, a technológiai cégekbe fektető alapok szintén szárnyaltak.
A szépségápolási termékek dobozának utántöltése korántsem új eljárás, napjainkban mégis kevesen alkalmazzák, ezért döntöttek úgy, hogy népszerűsítik a technológiát – mondta el Caroline Zia, a Beiersdorf cégcsoport fejlesztője a Designboom magazinnak.
A Bosch 2020-ban első globális ipari vállalatként – a megújuló energiába való befektetések és az üzemeik energiahatékonyságának növelése révén – karbonsemlegessé tette működését.
„Amíg 2017-ben még csak 5 euró volt egy tonna szén-dioxid kibocsátására jogosító engedély, idén januárban már csaknem 34 eurót kell fizetnie egy olyan cégnek, amely az idei évre ingyenesen biztosított szint felett akar szennyezni.”
Egy friss kutatás arra figyelmeztet, hogy a nagy testű halak fokozott kitermelésével nemcsak az óceánok biológiai sokféleségét sodorjuk veszélybe, de egy olyan folyamatot is akadályozunk, amely a korábban becsültnél nagyobb szerepet játszik a légkör szén-dioxid-tartalmának csökkentésében.
2019-ben az ENSZ 74. közgyűlése 2021-et a fenntartható fejlődésért folytatott kreatív gazdaság nemzetközi évének nyilvánította. Az eredeti célok mellett most a világszerte mintegy 30 millió embert foglalkoztató iparágban a koronavírus-járvány nyomán kialakult válsághelyzet kezelése is fókuszba kerül majd.
A Vodafone 2019 decemberében tűzte ki célul, hogy 2020. áprilisig felére csökkenti a nem alapvető műanyagok felhasználását kiskereskedelmi hálózatában, valamint irodai telephelyein.
A Global Sustainable Investment Alliance (GSIA) 2018-as statisztikái alapján globálisan már minden harmadik dollárt fenntartható módon, az ESG-szemléletnek megfelelően kezeltek a pénzügyi piacokon.
A hagyományos acélgyártás környezeti hatása katasztrofális. Az acélipar adja Svédország károsanyag-kibocsátásának 10%-át. A széntüzelésű gyárak környékén sok az asztmás és más légúti betegségekben szenvedő ember, nemcsak a szén-dioxid, hanem a kén-dioxid és a korom miatt is. De mindez örökre megváltozhat.
Az újrahasznosított anyagokból készült csomagolások számának növelésével a Henkel nemcsak a körforgásos gazdasághoz járul hozzá, hanem a klímavédelemhez is: Az újrahasznosított PET szén-dioxid-kibocsátása csaknem 80 százalékkal alacsonyabb, mint a szűz műanyagé.
„A járvány kihívás elé állított bennünket, mérlegre tette valamennyi technológiánk fenntarthatóságát. Ez azonban nem rossz dolog, inkább új lehetőség a számunkra, hogy úgy csökkentsük tovább a szén-dioxid-lábnyomunkat, hogy közben a megfelelő módon reagálunk a gyorsan változó társadalmi igényekre” – fogalmazott Rob Clark, az Epson Europe alelnöke a világcég európai fenntarthatósági jelentésében.
A vállalat immár ötödik alkalommal kapott tripla „A” minősítést a CDP nevű nemzetközi nonprofit szervezettől, amely a klímaváltozás elleni küzdelem, a vízbiztonság és az erdők védelme terén értékelik a gazdaság szereplőinek teljesítményét, ezzel ösztönözve őket átláthatóbb és felelősebb működésre.
Bár már az elmúlt években is ott voltak a befektetések között a fenntarthatóságra, zöldebb gazdaság kialakítására fókuszáló eszközök, befektetési alapok, különböző vállalatok, de a klímaváltozás miatti aggodalmak és a járvány felerősítette ezt a trendet.
Százötven milliárd dollár biztosított veszteséget okozott a 2020-as év tíz legpusztítóbb időjárási katasztrófája világszerte, ami meghaladja a 2019-es mutatókat, és jól tükrözi a globális felmelegedés hosszú távú hatását – derült ki a Christian Aid nevű segélyszervezet szokásos évi jelentéséből.
A fermentációt évezredek óta alkalmazza az emberiség alkoholos italok és tejtermékek készítésére, zöldségek tartósítására. De az eljárás nem csak a bélflóránk számára biztosíthat egészséges táplálékokat, az emberiség növekvő fehérjeigényének kielégítésére is fenntartható megoldást kínál.
Elindult az Amundi Alapkezelő Zrt. első saját kezelésű ESG-alapja, az Amundi Klímatudatos ESG Vegyes Alapok.