Kutyabarát munkahely lett a MOL
A fiatal munkavállalókra és a szinte már családtagként kezelt kisállatokra gondolva a legnagyobb amerikai cégek, a Google és az Amazon után a MOL is arra ösztönzi a munkavállalókat, hogy bevigyék az irodába házi kedvenceiket. Kutatások támasztják alá, hogy az irodai kutyatartás nem csak a kisállatra, a munkavállalókra is pozitív hatással van.
A MOL nagy hangsúlyt fektet a felelős állattartásra, ezért ezentúl a vállalat budapesti székházában, valamint a mellette lévő kisebb irodaházakban dolgozóknak lehetőségük nyílik arra, hogy kutyájukat is bevigyék a munkahelyükre.
A kutyát tartó munkavállalóknak különösen oda kell figyelniük az időbeosztásra, és ha a házi kedvencüket nem kell az üres lakásban hagyniuk, a kollégák is jobban érzik magukat.
A kutyák jelenléte ráadásul a munkahelyi légkörre is pozitívan hat, csökkenti a stresszt és növeli a kreativitást.

A kutyák munkahelyre történő beengedésével a fiatalabb generációhoz tartozó munkavállalóknak is imponálni szeretne a társaság, hiszen az Y generációs munkavállalók (millenials) nagyobb biztonságban érzik magukat, és boldogabbak, ha bevihetik házi kedvencüket a munkahelyükre.
„A belső szabályrendszert mind a kutyatartó, mind pedig a kutya nélküli munkatársak bevonásával alakítottuk ki, jelenleg még zajlik az új csapattagok beilleszkedése, de eddig csak pozitív tapasztalataink vannak”
– mondta Szollár Domokos, a MOL-csoport kommunikációs igazgatója, aki maga is a kutyatartók közé tartozik.
A MOL az elmúlt egy évben több kutyabarát kezdeményezést is indított: tavaly mintegy 450 hazai töltőállomását nyitotta meg a kisállatok előtt, legutóbb pedig a Vigyél Haza Alapítvánnyal karöltve 50 töltőállomásán helyezett ki olyan mikrochip-leolvasókat, amelyek az elkóborolt kutyák hazajutását segítik.