Az MNB jó példával jár elöl a környezettudatos működés terén
A Magyar Nemzeti Bank több mint 400 fő részvételével immár hetedik alkalommal rendezte meg a Lámfalussy Lectures Conference nevű rendezvényét. A kiemelkedő magyar származású európai közgazdászról, Lámfalussy Sándorról elnevezett konferencia megrendezése során az MNB – tavalyi évben bemutatott Zöld Programjával összhangban – mindvégig törekedett saját ökológiai lábnyomának csökkentésére.
Az MNB meggyőződése, hogy a Zöld Gazdaság hazánk egyik kitörési pontja: egy olyan terület, amelyen a fenntartható gazdasági növekedés elérése ökológiai előnyökkel is járhat – fogalmaz a konferencia eredményeit összegző közlemény.
A Zöld Gazdaság azonban nem létezhet környezetileg is kockázattudatos, valamint a hosszú távú, fenntarthatósági szempontokat is érvényesítő bankok, biztosítók és befektetési szolgáltatók nélkül. A jegybank pedig ennek érdekében úgy tud hatni a pénzügyi közvetítő szférára, ha maga is jó példával jár elöl a környezettudatos működés terén.
Az MNB egyik fontos célja és felelőssége Magyarország hosszú távon is fenntartható növekedésének, fejlődésének elősegítése, ezért a rendezvénnyel együtt járó környezeti terhelést egy hazai ökológiai beruházás finanszírozásával ellentételezi.
A konferencián számos neves közgazdász, jegybankár és az üzleti szféra képviselői vettek részt, akik a hosszú távon fenntartható gazdasági növekedés és felzárkózás aktuális kérdéseivel kapcsolatos nézeteiket osztották meg.

Az előadók közül kiemelhető Robert Holzmann osztrák jegybankelnök, Poul M. Thomsen, az IMF Európai igazgatóságának vezetője, Debora Revoltella az Európai Beruházási Bank igazgatója és vezető közgazdásza, Olivier Garnier, a francia jegybank főigazgatója és vezető közgazdásza, illetve Serey Chea, a kambodzsai jegybank alelnöke és főigazgatója.