Megjelent az újrahasznosított mobil második generációja
A Teracube nevű startup másodjára ad ki olyan készüléket, amellyel elsősorban a bolygónak igyekeznek jót tenni: a telefon ugyanis – sok egyéb környezetbarát tulajdonsága mellett – újrahasznosított anyagokból készült, a dobozában lévő tok pedig biológiailag lebomló anyagokból van.
A Teracube egyszer már elkészített egy zöldmobilt, az pedig annyira bejött a fogyasztóknak, hogy most előálltak egy erősebb, de ugyanúgy környezetbarát változattal – írja a hvg.hu.
Az újrahasznosított alapanyagokból készülő telefonhoz nem jár felesleges adatkábel, de még töltőfej sem, amellyel a világban egyre nagyobb gondot okozó elektronikai hulladékot igyekeznek csökkenteni. Ehelyett USB-C aljazatot kapott, amely a piacon lévő eszközök szinte mindegyikével kompatibilis.
A Teracube 2e másik előnye a hosszú, 4 éves garancia, amely szintén a fenntarthatóságot célozza: a gyártó ezzel igyekszik elejét venni annak, hogy a fogyasztók évente új eszközt vásároljanak.
Utóbbi folyamatot a telefon (egyébként 4000 mAh-s) cserélhető akkumulátora is segíti: ha az előző tönkremegy, veszít a kapacitásából, a felhasználók újat kérhetnek, ezzel is növelve a mobil általános élettartamát. A Teracube 2e a piacon kapható legtöbb készülékkel ellentétben ugyanis könnyedén szétszedhető, az alkatrészek nagy része pedig a gyártó ígérete szerint bárki által cserélhető.
A telefon még nem jelent meg. A gyártó egy indiegogós kampány keretében értékesíti termékét, decemberi megjelenéssel. Az előrendelések már elindultak, a szállítást a világ bármely országába vállalják, további 35 dollár ellenében Magyarországra is.