Kína búcsút mondott a bitcoinbányáknak
Mióta Kína júniusban betiltotta a tevékenységet, az Egyesült Államok lett az energiazabáló eszközök és a hulladéktermelés miatt világszerte bírált bitcoinbányászat új fellegvára.
Korábban sok szó esett arról, hogy a skandináv országok szerepe megnőhet a bitcoin bányászatában, köszönhetően a megújuló energiaforrásoknak és az energia viszonylag alacsony árának. A friss adatok azonban mást mutatnak.
A május és augusztus közötti időszakban a bányák 35 százaléka az Egyesült Államokban, 18 százaléka Kazahsztánban, 11 százaléka pedig Oroszországban működött.
Az Egyesült Államok elsősorban a Washington államban elérhető olcsó vízenergia miatt lett vonzó, Kazahsztán ugyanakkor energiaszükségletét 70 százalékban szénből fedezi.
A becslések szerint a bitcoin jelenleg a globális áramtermelés mintegy fél százalékát használja fel, ugyanakkor a bányászat környezetterhelése nem korlátozódik az üvegházhatású gázok kibocsátására, hiszen a számítógépek gyorsan elavulnak, így sok ezer tonnányi elektronikai hulladék is keletkezik.