2050-re a körforgásos gazdaság kulcsszereplője lenne a MOL
A MOL-csoport aktualizálta a vállalat hosszú távú stratégiáját és – összhangban az EU Zöld Megállapodásával – beépíti fenntarthatósági célkitűzéseit, illetve kiegészíti azt 2030-on is túlmutató távlati tervekkel.
A vállalat víziója szerint 2050-ben a MOL-csoport magas fokú hatékonysággal látja majd el fenntartható alapanyagokkal a gazdaságot, alacsony karbonlábnyomú üzemanyagokkal a mobilitási szektort, valamint kényelmi termékekkel és szolgáltatásokkal az úton lévőket.
Az új stratégia szerint a zöld energiaátmenet olyan mértékben gyorsult fel az elmúlt időszakban, ami miatt a MOL-nak is fel kell gyorsítania az átalakulást. Elsődleges törekvésük nem változott 2016 óta:
„továbbra is mélyen elkötelezettek vagyunk amellett, hogy hagyományos, fosszilis üzemanyag-alapú tevékenységünket alacsony szén-dioxid-kibocsátású, fenntartható üzleti modellben működő vállalattá alakítsuk át.”
A következő 5 évben a MOL 1 milliárd dollárt fog beruházni alacsony szén-dioxid-kibocsátású, fenntartható üzleti lehetőségekbe, hogy Kelet-Közép-Európa körforgásos gazdaságának kulcsszereplője legyen – olvasható a dokumentumban.
A stratégia fő irányai között szerepel, hogy a vállalat kiemelt figyelmet fordít az éghajlatváltozás következményeire és az érintettek elvárásaira. Jövőbeni célkitűzéseit az Európai Unió Zöld megállapodásának törekvéseivel összhangban határozza meg, hogy a tevékenysége 2050-ig minden területen karbonsemlegessé váljon.
A fenntarthatóság egyéb területein célként határozták meg egyebek mellett a felelős beszerzési stratégia bevezetését, egy új hulladékgazdálkodási és vízgazdálkodási stratégia kidolgozását, a fenntartható munkavállalói elkötelezettség 75% felett tartását, a sokszínű és befogadó munkaerő megteremtését és a női menedzserek arányának 30 százalékra emelését.