Műanyagból áramot és építőanyagot előállító innováció nyerte a startupversenyt
A műanyagot villanyárammá alakító Prometheus 42, valamint a tengeri műanyagból alternatív építészeti anyagot készítő Moseanic nyerte el a fődíjat a Klímainnovációs Közösség által meghirdetett Startup Plastic Surgery program záró pitch versenyén.
A Startup Plastic Surgery akcelerátorprogramot lezáró versenyt második alkalommal rendezték meg olyan magyarországi startupok számára, amelyek a műanyaghasználat újragondolását célozzák meg – írta meg a Klímainnovációs Közösség közleménye alapján a Portfolio.
A négy hónapos közös munkát lezáró végső megmérettetésen öt díjat osztottak ki.
A különdíjakat olyan pályamunkák vihették haza, mint az újrahasznosított alapanyagokból előállított fogkefét tervező Skoonex és a fenntartható csomagolású környezetbarát termékeket szállító Standardgreen.
A fődíjas Prometheus 42 elnevezésű startup akár extrém mértékben szennyezett műanyaghulladékok villanyárammá történő átalakításával foglalkozik, technológiájuk segítségével az energia és a nyersanyag is helyreállítható. A tervük érdekessége, hogy a folyamat végén a keletkezett szén-dioxid visszanyerését is lehetővé teszi.
A Moseanic ötlete egy olyan új tengeri műanyagdarabokból és természetes ásványi összetevőkből álló anyagkeverék, amely leginkább az építészeti felületek megújításában hozhat áttörést, ám számos hétköznapi tárgy alapanyagául is szolgálhat.