Egy hét alatt több mint 100 országból látogattak el a Budapesti Víz Világtalálkozó 2019 új honlapjára
Alig egy hete, hogy elindult az év legfontosabb diplomáciai eseménye, a Budapesti Víz Világtalálkozó 2019 honlapja, máris közel 100 országból érdeklődtek az oldalon az esemény iránt.
A www.budapestwatersummit.hu egyrészt a konferencián részt vevő nemzetközi politikai, gazdasági, pénzügyi és tudományos döntéshozók és szakemberek számára nyújt részletes tájékoztatást a programokról.
Másrészt a weboldal idei újdonságaként megjelenő Magazin rovata mindannyiunk egyéni felelősségére is szeretné felhívni a figyelmet, ezért minden érdeklődő számára naponta frissülő tartalommal, érdekes hírekkel szolgál a fenntartható környezet és víz témakörében.

A 2019. október 15–17. között megrendezendő Budapest Víz Világtalálkozó (Budapest Water Summit 2019, BWS 2019) honlapja éppen öt hónappal az esemény kezdete előtt indult el: „Nagy örömmel tapasztaltuk, hogy az új honlap indulását követően alig egy hét alatt közel 100 országból jelentkeztek be az oldalra” – tájékoztatott Joó István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium az export növeléséért felelős helyettes államtitkára. Hozzátette:
„Ez azt mutatja, hogy a 2013-as és a 2016-os rendezvények eredményeinek köszönhetően nemzetközi szinten is fokozott várakozás kíséri a diplomáciai eseményt, amelyre már most számos magas rangú nemzetközi döntéshozó és előadó jelezte részvételét.”
A honlap, amelynek az eddigi világtalálkozók során több százezer látogatója volt, idén minden érdeklődő számára naponta frissülő hasznos és érdekes hírekkel szolgál a fenntartható környezet és víz témakörében, valamint tájékozódni lehet rajta a BWS 2019-hez kapcsolódó kulturális, gazdasági, környezetvédelmi kísérő rendezvényekről is.
Ahogyan azonban az Áder János köztársasági elnök fővédnökségével megvalósuló konferencia is a cselekvésre és a megoldásokra fókuszál, úgy a honlapon is bemutatásra kerülnek azok a fenntartható megoldások és a megújuló életmód kialakításának tippjei, amelyekkel a vízipari cégek már most is segítik a globális vízválság megelőzését és a hatásokhoz való alkalmazkodást.
A BWS HAGYOMÁNYA
Áder János köztársasági elnök kezdeményezésére, az ENSZ szervezeteivel és a Víz Világtanáccsal együttműködve Magyarország kormánya 2013. október 8. és 11. között rendezte meg az első Budapesti Víz Világtalálkozót (Budapest Water Summit 2013, BWS 2013). A BWS 2013 záródokumentuma, a „Budapesti Nyilatkozat” kimondta, hogy 2015 után a víznek önálló témaként és célkitűzésként kell szerepelnie a fejlesztéspolitikával kapcsolatos tervezésben.

Az esemény jelentős szerepet játszott abban, hogy az ENSZ által 2015-ben elfogadott fenntartható fejlődési keretrendszerben (Agenda 2030) a víz és szanitáció kérdésköre önálló célkitűzésként jelenhetett meg.
A második Budapesti Víz Világtalálkozóra 2016 novemberében került sor, több mint 2200 fő részvételével. Kitűzött célját teljesítve, a konferencia kijelölte az elkövetkezendő 15 év vízpolitikai teendőit, az esemény végén elfogadott javaslatcsomag pedig hozzájárult a vízgazdálkodás által támogatott fenntartható fejlődési fordulat és a klímavédelem egységbe foglalásához.

A BWS 2016 ajánlásaira támaszkodott az ENSZ főtitkára és a Világbank-csoport elnöke által összehívott Vízügyi Elnöki Testület is, amelynek Áder János köztársasági elnök is tagja volt.
BWS 2019 EXPO
Mivel a magyar vízipar és víztudomány komoly nemzetközi projektekkel segíti a vízválság megelőzését, ezért a konferencia társeseményeként megrendezésre kerülő vízipari szakkiállításon (EXPO) a 2013-as és 2016-os rendezvények sikerére építve, idén még nagyobb hangsúlyt kapnak majd a víziparban tevékenykedő hazai cégek, szervezetek.
A vízipari kihívások globális megoldásában versenyképes, innovatív és környezetbarát technológiáikkal már most is jelentős szerepet vállaló vízipari cégek az esemény honlapján nyújthatják be jelentkezésüket, amelyen később bemutatkozásra is lehetőségük lesz.