A mikrocselekvésre kellene fókuszálnunk
A koronavírus-járvány vagy a klímaváltozás olyan tartós válsághelyzetek, melyek sokakban szorongást okozhatnak, a szorongásra pedig természetes emberi reakció a tagadás, amikor nem vesszük komolyan a fenyegető jelzéseket, vagy a bénultság, amikor azt várjuk, hogy mások oldják meg helyettünk a helyzetet – mutat rá az Alteo Nyrt. vezérigazgatója.
A VG oldalán megjelent írásában ifj. Chikán Attila hangsúlyozza: „amikor olyan óriásrendszerekről beszélünk, mint az egész bolygó ökoszisztémája, a globális kapitalizmus és a Glasgow-ban tárgyaló nagyhatalmak, könnyű elhitetni magunkkal, hogy mi semmit sem tehetünk a változás érdekében”.
Az a gondolat, hogy mostantól kezdve hozzá kell szoknunk a klímaválság fenyegető jelenlétéhez, egyeseknek pesszimistának tűnhet. Paradox módon azonban éppen ez a felismerés lehet az, ami visszaadja az irányítás egy formáját – véli a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) elnöke.
Jobban járnánk, ha a horrorisztikus rémképek helyett inkább a mikrocselekvésekre fókuszálnánk, és a mindennapok megszervezésére fordítanánk az energiánkat
– hangsúlyozza ifj. Chikán Attila. Például elkerülnénk az egyszer használatos műanyagok használatát, és törekednénk arra, hogy minél kevesebb hulladékot termeljünk. Energiatakarékos LED-lámpákra váltanánk, és környezetvédelmi beruházásokkal korszerűsítenénk otthonunkat – sorolja az Alteo vezérigazgatója.