Az MTA tananyagokkal támogatja az oktatók munkáját
A koronavírus miatt kialakult oktatási helyzetben a Magyar Tudományos Akadémia egy digitális tananyagokat, rendszereket tartalmazó gyűjteményt állított össze a tanári munka segítése érdekében.
Az MTA elnöke által 2016-ban indított Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program 19 csoportjának eddigi, ebben a helyzetben felhasználható eredményeit tették hozzáférhetővé az intézmény honlapján.
Az oldalon a pedagógusok egyebek mellett az MTA-ELTE Fizika Tanítása Kutatócsoport honlapján érhetnek el szabadon felhasználható oktatási segédanyagokat, valamint a tanári munka tudományos hátterét, a tanárképzést és a szakirányú módszertani tanártovábbképzést segítő, ugyanakkor középiskolások által is használható e-learning-anyagokat.
Az MTA-SZTE Földrajz szakmódszertan kutatócsoport online oktatási anyagai Magyarország földrajzával foglalkoznak.
Az MTA-ELTE Kutatásalapú Kémiatanítás Kutatócsoportja által kidolgozott, szabadon felhasználható feladatlapokat és teszteket eredetileg olyan tanórai felhasználásra tervezték, amely a diákcsoportok aktív munkájára épül, de kimásolhatók belőlük olyan érdekes kísérletek és hozzájuk tartozó feladatok, amelyeket a tanulók otthoni környezetben egyedül is biztonságosan és sikeresen elvégezhetnek.
Az MTA a biológia tantárgy esetében a pedagógusok figyelmébe ajánlotta a Kriska György (ELTE TTK Biológiai Intézet, Biológiai Szakmódszertani Csoport)
által szerkesztett letölthető tananyagot is.
