A szegedi a legfenntarthatóbb egyetem Magyarországon
A brit THE (Times Higher Education) negyedik éve szedi össze és közli azoknak az egyetemeknek a listáját, amelyek az ENSZ által támasztott standardokhoz tartva magukat, azon igyekeznek, hogy munkájukkal egy mindenki számára fenntarthatóbb világ építéséhez járuljanak hozzá.
Az ENSZ által megfogalmazott szempontok alapján állította fel nemzetközi rangsorát a THE, amely 17 fenntartható fejlődést célzó kategória mentén listázta a világ legjelentősebb felsőoktatási intézményeit.
Magyarországon három egyetem került az 1406 felsőoktatási intézményt vizsgáló hatásrangsor (Impact Rankings) előkelőbb helyeire:
a nemzetközi mezőnyben 401–600-as csoportba került a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem.
Bár idén a legutóbbi felméréshez képest mintegy 300 intézménnyel több vett részt a rangsoroláson, az SZTE számos kategóriában megőrizte korábbi pozícióját, és nemzetközi szinten is több kategóriában tudott javítani. Magyar viszonylatban tíz kategóriában is első helyezést ért el, de a többi hétben is dobogós helyen végzett.
Legerősebb kategóriái között szerepel a vizek, óceánok és tengerek védelme, a tiszta víz és alapvető köztisztaság és a szárazföldi ökoszisztémák védelme is. Ebben a háromban, valamint a béke, igazság és erős intézmények, illetve az éhezés megszüntetése kategóriában a nemzetközi lista 200 legjobb intézményébe tartozik.
