Már Magyarországon született a Bükkben törvényellenesen lelőtt farkas
2013-ban is lőttek ki farkast annak a Bükkben lévő területnek a közelében, ahol nemrég újabb kilőtt példányt találtak. A 2-3 éves fiatal hím állat már Magyarországon született. A nemrégiben a Bükkben felfedezett farkasok egy családot alkotnak. Cikkünkben videós tudósítások is láthatók a farkasok korábbi megjelenéséről.
A most lelőtt farkassal szándékosan végeztek – mondta Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa az InfoRádiónak. A farkas 2-3 éves hím volt, és már Magyarországon született.
„A pénzben kifejezett természetvédelmi értéke a fajnak 250 ezer forint példányonként. Abban nagyon sok körülmény közrejátszhat, hogy a megöléséért milyen büntetés szabható ki” – fűzte hozzá a szakember, aki szerint
a természetkárosítás, az állatkínzás, illetve az orvvadászat is felmerülhet. Sajnálatos tény, hogy Magyarországon a nagyragadozók „fegyver általi veszélynek vannak kitéve”.
2013-ban a mostanihoz igen közel egy nagyon hasonló, törvénytelen farkaskilövés történt.
Nem véletlen, hogy amikor nemrégiben a Bükkben járó Pósa Tamás meglátott egy héttagú farkasfalkát, s abból ötöt le is fotózott, akkor
szándékosan nem árulta el, hogy pontosan hol talált rá a farkasokra. Óvni akarta őket, nehogy vadászok eredjenek a nyomukba.
Gombkötő Péter elmondása szerint nem pusztán egy falkáról van szó, hanem egy nőstény és egy hím terelgeti öt idén született kölykét. Ehhez a családhoz néha féltestvérek, unokatestvérek csatlakoznak, de
ahogy azt sok helyen leírták már: a farkas családosan él.
A nemzeti park lakossági fórumokon ismerteti a Bükkben élőkkel, hogyan kell a nagyragadozókhoz viszonyulni.
Ez év januárjában az alábbi rövid riport jelent meg a farkasok bükki megjelenéséről, amelyben már szóba került, hogy júliusban kis farkasok várhatók:
Két évvel ezelőtt ez a riport számolt be farkasok megjelenéséről: