Egymásnak adják a kilincset a viharciklonok Európában
Az Eunice brit-szigeteki belépője után pár nappal Észak-Franciaországban, az Opálparton, Cap Gris-Nez szikláinál 171 kilométer per órás széllökést mértek – a Franklin viharciklon is megérkezett Európába. Hétfőn kora délelőtt Skandinávia déli része fölött volt a középpontja, hosszú hidegfrontja Csehországig nyújtózott.
A ciklon hidegfrontja mentén Európa nyugati, északnyugati részén, különösen a Benelux államokban és Németországban többfelé heves záporok, zivatarok csaptak le, és ismét nagy területen előfordultak 100–130 kilométer per óra körüli széllökések, sőt Franciaországban, a La Manche csatorna partján található Cap Gris-Nez fokon 171 kilométer per órás szélvihar tombolt – írta február 21-én, hétfőn az Időkép meteorológiai szakportál.
Németországban a front mögött beáramló hideg, labilis rétegzettségű légtömeg csak a csapadék halmazállapotában hozott változást, egyszerre kis területet érintő, de nagyon intenzív hózáporok, hózivatarok alakultak ki.
Franklin azután érte a kontinenset, miután Eunice végigsöpört rajta.
Az Európán keresztülsöprő, Eunice névre keresztelt vihar miatt legalább tizenhatan meghaltak. Belgiumból, Hollandiából, Németországból, Lengyelországból, az Ír Köztársaságból és az Egyesült Királyságból is jelentettek haláleseteket, miután a szél fákat csavart ki, törmelékeket repített, és tetőket szakított le
– számolt be a 444.hu hírportál a Brit-szigetek partjait február 18-án, pénteken elérő viharról a BBC vasárnapi tudósítása alapján.
Két nappal korábban Képekben (In Pictures) rovatában a brit hírportál drámai fotókat közölt Eunice érkezéséről és pusztításáról.

Németországban a múlt hét közepén még a Közép-Európát végigdúló Ylenia (más néven Dudley) okozott katasztrófahelyzetet, majd az Yleniát pénteken a Zeynep nevű légköri képződmény, egy gyorsan mozgó vihar követte
– írtuk az akkori sajtóhírek alapján. A Zeynep után érkezett Eunice, majd Franklin.